Як з'явилися респіратори – TFM

Як з’явилися респіратори

Респіратор — головний аксесуар 2020 року. Ми всі вже звикли до масок з якісних матеріалів, які зручно носити. Але звідки й коли з’явився респіратор?🤔

🔹Прообрази респіраторів виникли під час середньовічної епідемії чуми в Європі. Найяскравішою частиною костюму лікаря була маска з дзьобом🐦 Вважалося, що в ній лікар схожий на давньоєгипетське божество, яке відлякує хворобу. Але окрім цього маска захищала від “хвороботворного запаху”.

Кінчик дзьобу був наповнений лікувальними травами🌿, які перебивали постійний сморід. Оскільки чумний лікар для профілактики постійно жував часник, дзьоб захищав оточуючих від часникового запаху. Крім того, він поміщав ладан на спеціальній губці в ніздрі і вуха. Щоб лікар сам не задихнувся від усього цього букета запахів, в дзьобі були два невеликих вентиляційних отвори.

🔹Леонардо да Вінчі 🎨 у 17 столітті розробив специфічну зброю — токсичний порошок. Для захисту від нього він пропонував використовувати змочену тканину — його варіант респіратору.

🔹Перший патент на фільтруючий респіратор отримав Льюїс Хаслет у 1848 році🥇Його респіратор очищав повітря від пилу. У якості фільтру виступала змочена вовна або інше пориста речовина.

🔹Шотландський хімік Джон Стенхауз започаткував використання активованого вугілля для фільтрації повітря в респіраторах. Зараз ця технологія використовується у протигазах.

Людство повинно було спробувати різні технології виробництва, змінювати зовнішній вигляд та форму респіратора заради того, щоб зараз ми стовідсотково гарантували вам якість нашої продукції та безпеку вашого дихання💪🏼

10.07.2020