Як наша психіка впливає на безпеку праці? – TFM

Як наша психіка впливає на безпеку праці?

Майже щодня під час роботи кожна людина відчуває напругу, нервує й переймається актуальними проблемами. Стрес на робочому місці вже став для нас звичкою, позбутися якої складно, а іноді й неможливо.

Аналіз травматизму на виробництві показує, що велика кількість травм та смертельних випадків трапляються саме через поганий психологічний стан робітників. У таких ситуаціях не допомагає навіть інстинкт самозбереження та знання небезпек виконуваної роботи.
Наприкінці робочого дня та тижня в організмі накопичується втома й дратівливість, тому у ці періоди слід ще уважніше ставитися до робочого процесу.

Робітники у сфері промисловості схильні до стресу більше за інших. Важкі умови праці – постійне фізичне навантаження, незручні пози, забрудненість повітря, високі температури, монотонність та багато інших чинників призводять до стресу. Тіло не встигає відновлюватися, виникає перевтома м’язів. Шахтарі, металурги, хіміки, робітники гірничозбагачувальних комбінатів, деревообробники та будівельники – їх працю наша компанія щодня намагається полегшити й зробити безпечнішою.

Під впливом психофізіологічних факторів виробничої небезпеки розвивається перевтома, знижується швидкість реакції, виснажуються ресурси організму. Рівень кортизолу – гормону стресу, підвищується. З часом людина втрачає пильність, увага розсіюється. Саме цей момент небезпечний – підвищується ризик травми. Звісно, що покращення умов праці позитивно впливає на рівень стресу, але, на жаль, це не завжди можливо.

Кожен з нас має пам’ятати, що в першу чергу ми відповідаємо за себе й своє здоров’я. Тож після психічних й фізичних навантажень на роботі слід добре відпочивати з користю для здоров’я. Прогулянка на свіжому повітрі, здорова їжа, перегляд цікавого фільму з родиною, здоровий сон, легка розминка й розтяжка для м’язів або будь-який вид активного відпочинку знизять показники стресу та зроблять вашу працю більш ефективною та безпечною.

13.02.2020