Тренувальні маски – TFM

Тренувальні маски

Чи чули ви коли-небудь про маски для тренувань?А вони популярні не лише під час пандемії чи при роботі в шахтах й на металургійних комбінатах. Спортсмени використовують тренувальні або, як їх ще називають, гіпоксичні маски для розвитку витривалості.
Тренувальна маска за виглядом схожа на респіратор: має три клапани — два вхідних та один вихідний. Виготовляється вона з синтетичних матеріалів та щільно охоплює голову та прилягає до обличчя.
Використання такої маски імітує тренування у високогір’ї, де у людини спостерігається кисневе голодування. Після тренувань в таких умовах організм адаптується, що викликає значний приріст витривалості після спуску з гір.
Але ж хіба маска дійсно переносить наш організм у гори?
В реальності система клапанів лише ускладнює дихання та викликає гіпоксію, але вона ніяк не може зменшити атмосферний тиск і вміст кисню у вдихуваному повітрі. Все ж таки маска скоріше зміцнює дихальні м’язи та збільшує об’єм легенів, але з тренуваннями в горах це має небагато спільного.
Тренування в масках набагато складніші за звичайні, тому вони краще підходять для професійних спортсменів. Людям з патологіями серцево-судинної або дихальної системи краще утриматися від такої активності. Якщо ви все ж таки хочете спробувати, краще проконсультуватися зі своїм лікарем та бути впевненим у своїх силах.
02.10.2020