ТОП-5 найбрудніших міст світу – TFM

ТОП-5 найбрудніших міст світу

Для нас щоденні маски — нове явище, а для когось — звична реальність. Ми дізналися, у яких містах важка промисловість та масштабний видобуток корисних копалин вбивають екологію та здоров’я людей.

3 місце — Сукінда, Індія

Долина Сукінда є найбільшим у світі центром з видобутку хрому. Також тут знаходяться і підприємства з його переробки. 60% місцевої води містить смертельно небезпечну дозу шестивалентного хрому. Загальна кількість мешканців, що страждають від супутніх захворювань — 2,5 млн людей.

2 місце — Тяньін, Китай

Тяньін — один з найбільших металургійних центрів країни, тут виробляється половина китайського свинцю. Місто постійно оповите синім димом, ґрунт забруднений свинцем, а усі продукти й вода — буквально отруйні. У Тяньіні відзначається небачена кількість випадків дитячої недоумкуватості — це один з побічних ефектів попадання свинцю в кров.

1 місце — Ліньфень, Китай

Ліньфень — центр вугільної промисловості, тут сконцентрована більш ніж половина шахт, що забезпечують 2/3 усього видобутку країни. Також тут активно розвивається хімічна промисловість. Раніше Ліньфень був столицею імперії, а зараз — це найбрудніше місто у світі. Проблеми зі здоров’ям мають понад три мільйони людей, що проживають в регіоні. Мешканці міста не знімають респіратори навіть вдома, і все одно відчувають запах вугілля, що палає.

23.11.2020