Програма респіраторного захисту – TFM

Програма респіраторного захисту

Обрав респіратор — вважай захистився. А ось і ні! Для того, щоб респіратори ефективно захищали робітників підприємства, необхідна повноцінна програма респіраторного захисту.
Як її проводять спеціалісти з охорони праці?
Періодичні тренування робітників
Кожний робітник повинен вміти користуватися засобом захисту за інструкцією, швидко й без проблем. Саме для цього й потрібні регулярні тренування.
Технічне обслуговування
Маски мають зберігатися в правильних умовах для збереження їхніх захисних властивостей та якості фільтруючого матеріалу.
Перевірки, очищення та огляди респіраторів
Стан респіраторів необхідно регулярно перевіряти, а також ретельно очищувати їх між робочими змінами, якщо мова йде про багаторазові респіратори.
Застосування респіраторів за вказівками робітника
Респіратор ефективно захищатиме робітника підприємства тільки тоді, коли його використовують за інструкцією виробника та дотримуються всіх правил уважно. В іншому випадку, ні один виробник не може гарантувати ефективного захисту.
Перевірки ізолюючих властивостей маски
Щораз, коли це можливо, слід проводити перевірку захисних властивостей респіратора у виробничих умовах, щоб підтвердити реальний ступінь захисту респіратора для кожного робітника.
 Оцінка умов праці
Будь-які зміни в умовах праці слід фіксувати та аналізувати — кожна з них може вплинути на ефективність засобів захисту дихання в нових умовах.
Ефективний захист робітників підприємства — обопільна відповідальність виробника ЗІЗОД та спеціалістів з охорони праці закладу. Разом можна досягти безпеки дихання кожного робітника.
26.03.2021