Мистецтво та епідемія – TFM

Мистецтво та епідемія

Ми абсолютно впевнені — мистецтво завжди відображає настрої суспільства. Сьогодні коронавірусні реалії ми бачимо у сучасному мистецтві дизайну та реклами. А як це було під час епідемії іспанки у ХХ столітті? Дізнаймося!
У 1919 році Едвард Мунк написав картину “Автопортрет після іспанки”, яка стала одним з символів епідемії. Художник був іпохондриком й до хвороби, але після неї став боялися смерті ще сильніше.
У Китаї у 1936 році з’явилася карикатура, на якій жінка питає у чоловіка: «Любий, чому ти вдягнув маску? Боїшся епідемії?». На що він їй відповідає: «Ні, це щоб вберегтися від твоїх постійних поцілунків».
На початку епідемії іспанки у США у 1939 році, аби заохотити людей носити маски, голлівудські актори знялися для обкладинки журналу Look Magazine. Поцілунок у медичних масках швидко став популярним та поширювався як листівки.
У 1940 році сюжет втілися у ще одній відомій фотографії — “Поцілунок у протигазі”.
Пандемія коронавірусу вплинула й на сучасне українське мистецтво — на фейсбуці з’явилася група “Ізоізоляіця”, де звичайні люди, які не є митцями, створюють карантинні сюжети на тему відомих картин. Творчо, весело й феноменально.
Спостерігати розвиток мистецтва цікаво за будь-яких обставин. А ми й далі активно працюємо для того, щоб захищати ваше здоров’я під час пандемії коронавірусу.
05.03.2021