Маски вбивають індивідуальність? – TFM

Маски вбивають індивідуальність?

Хоча маски у 2020 році стали захисним аксесуаром, який рятує життя, вони все ще мають багато хейтерів. “Маски вбивають індивідуальність” — новий креативний лозунг, що розповсюджується у соціальних мережах. Тут змішалася історія, психологія та звісно ж стереотипи.
У пості на Facebook, що набрав декілька тисяч лайків та репостів сказано наступне: “А чи знаєте ви, що 2300 років тому, задовго до ісламу, араби усвідомили, що примушування людей закривати ніс і рот зламало їхню волю, індивідуальність і позбавило їх облич. Це зробило їх покірними. Ось чому вони нав’язували кожній жінці обов’язкове носіння тканини на обличчі…Сучасна психологія пояснює це: без лиця ми не існуємо як незалежні істоти. Дитина дивиться в дзеркало у віці від двох до трьох років і відкриває себе як незалежна істота. Маска — це початок видалення індивідуальності”.
Ця “глибока” аналогія проведена не дуже коректно та має небагато спільного з реальністю. Необхідність покривати обличчя в мусульман виникла через життя у кліматі пустелі та стала традицією. А наукових доказів того, що закрите обличчя впливає на індивідуальність немає.
Існує багато різноманітних дизайнів масок та будь-яку з них можна підібрати під свій настрій та внутрішній стан. І все ж, маски ми носимо лише у громадських місцях для того, щоб залишитися здоровими. А під час прогулянки в парку або вечері з родиною, індивідуальність, як і раніше, можна проявляти як завгодно.
23.10.2020