Коронавірус закінчиться, а сміття залишиться – TFM

Коронавірус закінчиться, а сміття залишиться

Ще декілька місяців тому ми намагалися уважно дбати про екологію. Найвідповідальніші не брали зайві пакети у супермаркетах, сортували сміття, а після відпочинку на природі збирали за собою всі пакети та папірці.

А сьогодні ми щодня носимо та викидаємо захисні маски, беремо одноразові рукавички у магазинах та загортаємо кожен куплений лимон🍋 та яблуко🍎в окремий пакетик. Та зовсім не думаємо, куди ж все це зникне, коли пандемія закінчиться🤔

Організація Greenpeace дала декілька порад щодо розумного споживання під час коронавірусу:

🔹Використані маски збирайте в окремий пакет та перед тим, як викидати, влаштуйте їм триденний “карантин”. За цей час частки вірусу, які теоретично могли бути на поверхні маски, згинуть, та вірус не розповсюдиться на інше сміття.

🔹Здати використані маски можна у пунктах централізованого збору й утилізації медичних відходів у лікувальних закладах. Але йти туди зараз не рекомендується😉У Києві вже скоро встановлять пункти приймання використаних засобів захисту, які чекатимуть на ваші маски й рукавички.

🔹Краще мити руки з милом, ніж використовували вологі серветки, бо їх роблять з пластику.

🔹До магазину беріть з собою власну сумку або пакет, щоб не купляти новий кожного разу 👜 Так ви будете впевнені, що вашої тари ніхто не торкався та проконтролюєте її чистоту самі.

🔹У кав’ярні просіть налити вам напій у вашу термочашку☕️ Так ви й уникнете використання пластикових стаканчиків, і будете більш захищені.

🔹При замовленні їжі додому відмовтеся від пластикових виделок та ножів, бо все це ви точно знайдете у себе у квартирі. А пакування від страв здавайте у перероблення♻️

🔹По можливості використовуйте велосипед замість авто🚲

Не забувайте, що природі потрібна наша підтримка й турбота незалежно від ситуації у світі. Не відмовляйтеся від своїх корисних звичок і шукайте нові та екологічні❤️

30.05.2020