Клас захисту респіратора – TFM

Клас захисту респіратора

Клас захисту — що це і навіщо? Як розрізнити респіратори та зрозуміти, який з них для чого? Тут нам допоможе клас захисту виробу.
Клас захисту характеризує фільтруючі властивості респіратора, показує, скільки часток яких матеріалів він може затримувати, та де його краще використовувати. Класів захисту є три — FFP1, FFP2 та FFP3. У чому ж різниця?
🟢 FFP1
Респіратори цього класу захисту затримують до 80% часток та позначаються зеленим кольором. Вони призначені для захисту від грубодисперсних твердих аерозолів — мінерального, органічного та синтетичного пилу, при концентрації до 4 ГДК.
Такі респіратори зазвичай застосовуються у сільськогосподарській, харчовій, деревообробній та будівельній промисловості, а також при роботах на каменоломнях і вапнякових бар’єрах.
🟡 FFP2
Ці респіратори затримують до 95% часток та позначаються жовтим кольором. Вони захищають від дрібнодисперсних твердих та рідких аерозолів — масляного туману, зварювального диму, кіптяви, пилу, цвілі, грибків та бактерій, при концентрації до 12 ГДК.
Їх використовують у деревообробній, гірничодобувній, металургійній, хімічній, та кораблебудівній промисловості.
🔴 FFP3
Такі респіратори затримують до 99% часток та позначаються червоним кольором. Вони призначені для захисту від твердих та рідких аерозолів підвищеної небезпеки — радіоактивних, біологічних та токсичних, при концентрації до 50 ГДК.
Вони зазвичай використовуються у важких умовах праці, захищають при великій концентрації пилу та речовин, що містять радіоактивні частинки. Атомна промисловість — сфера їхнього використання.
Тепер розібралися що до чого?
Але ж є один секрет. Чим більший клас захисту респіратора, тим вищий показник опору диханню. А про це ми розповімо вам згодом!
22.01.2021