Історія українського вугілля – TFM

Історія українського вугілля

А ви знали, що Україна посідає 1 місце в Європі та 8 у світі за геологічними запасами вугілля🗻?

Існує багато відомостей про видобуток та використання вугля в Україні. Під час геологічних досліджень були знайдені відвали стародавньої розробки вугілля в районі міста Бахмут. Це свідчить про те, що вже в 9-10 століттях місцеве населення видобувало і використовувало його як паливо при виробництві різних предметів побуту⚒

Вважається, що розвиток Донбасу як вугільного родовища пов’язаний з особистістю Петра І. Під час Азовського походу у 1696 році за переказами Петро I вимовив🤴🏼: «Сей минерал, если не нам, то нашим потомкам зело полезен будет». У 1722 він підписав указ про заснування Донецького вугільного басейну. У Донецькому басейні поклади кам’яного вугілля були відкриті у 1721 році в районах Бахмута, Лисичанська, Шахт.

Ким були перші відкривачі вугілля на Донбасі?

🔹 Григорій Капустін – у 1721 році знайшов родовища в районі річок Дону, Кундрючої та Осереді. Але лише через сімдесят років у Лисичій балці була закладена перша шахта з видобутку вугілля у Донбасі.

🔹 Микита Векрейський та Семен Чирков – знайшли в балці Скелеватій у 25 кілометрах від Бахмуту кам’яне вугілля і почали використовувати його в кузнях.

🔹 Микола Аврамов – один із керівників чорноморської гірничої експедиції, відкрив вугільне родовище у грудні 1722 року в Лисичій балці, де у 1796 увійшла в дію перша в Донбасі шахта.

Розвиток Львівсько-Волинського вугільного басейну почався 20 столітті. Гіпотеза про наявність кам’яного вугілля в цьому регіоні була висунена у 1912 році геологом М. Тетяєвим🙇🏻‍♂️. Пошукове буріння було почато у 1938 році в межах Львівського воєводства.
А 1949 став роком відкриття Львівсько-Волинсього вугільного басейну.

В Україні майже 35% площі становлять території, на яких ведуться масштабні гірничі роботи з видобутку вугілля понад 200 років. Гірничодобувні підприємства відіграють важливу роль у промисловому та інфраструктурному каркасі нашої країни🇺🇦

10.01.2020