Історія професії шахтаря – TFM

Історія професії шахтаря

Ми з дитинства чули, наскільки важка й небезпечна професія шахтаря⚒. Сміливі люди, які роками щодня спускаються під землю й видобувають корисні копалини необхідні для нашого життя. Ця професія має дуже давню історію📜.

А ви знали, що гірничі розкопки почалися ще за кам’яної доби? А в Єгипті видобували мідь, золото і гравій за 3000 років до нашої ери. Залізну руду видобували в Альпах, кам’яне вугілля – в Британії🌏. В античну добу й середньовіччя почалася розробка покладів вугілля й нафти. А ось радіоактивні мінерали стали популярними не так давно – лише у 20 столітті.

В Україні про кам’яне вугілля на Донецькому кряжу знали давно. Вважається, що в 10-11 столітті там видобували вугілля й виплавляли метал⚙️. Існують навіть дані про те, що частину козацької зброї робили з місцевої сировини. Але аж до кінця 18 століття видобуток вугілля був дрібним промислом для власних потреб мешканців регіону. Лише з 1800-х років вугілля почали видобувати на продаж.💸

Назва професії “шахтар” з’явилася у 18 столітті, коли відбувся бурний підйом й розвиток гірничої справи. Звісно, що шахтарями можна вважати всіх людей, які видобували корисні копалини ще с давнини. Але саме у 18 столітті вони отримали офіціальне ім’я. Це сталося, бо з’явилася потреба – було відкрито багато шахт по всьому світу.

У давні часи для захисту дихання використовувалися прості засоби: тканинні пов’язки або маски, які періодично змочувалися водою для кращого захисту😷. Лише у 19 столітті з’явилися засоби захисту органів дихання сучасного типу. Вже з 70-х років позаминулого століття використання респіраторів стало дуже популярним та навіть обов’язковим!

Технології захисту дихання розвиваються з кожним днем й наша компанія докладає до цього багато зусиль. Світ робить активні кроки уперед й охорона праці й підтримка здоров’я шахтарів повинні йти в ногу з часом!💪🏼

20.12.2019