Інструкция з використання півмаски TFM

 
 

Фільтруючі ЗІЗОД є ефективними за умов їх правильного використання. Рівень захисту залежить від щільності прилягання півмаски до обличчя користувача. При порушенні прилягання забруднене повітря може потрапити у підмасочний простір. 

Проблемним місцем практично кожної півмаски є область перенісся, в якій фіксується майже 60% підсмоктувань за смугою обтюрації. Для вирішення цієї проблеми у півмасках TFM використовується подовжений носовий затискач та м’який пінополіуретановий ущільнювач-поролон.

Перед використанням необхідно перевірити дату закінчення терміну придатності та відсутність ушкоджень півмаски (отворів, відривів головного гарнітуру, нещільного прилягання мембрани клапану видиху). Ушкодженні півмаски, а також з закінченим терміном придатності, використовуватись не можуть. Наявність рослинності на обличчі унеможливлює щільне прилягання півмаски. Тому, з метою забезпечення ефективного захисту органів дихання, нагально рекомендується вдягати півмаску на виголене обличчя. Фільтрувальну півмаску слід вдягати в атмосфері, вільній від забруднень.

Для того, щоб перевірити щільність прилягання півмаски до обличчя необхідно повністю накрити півмаску обома руками і не здвигаючи її з обличчя провести тест:

  • Якщо використовується півмаска з клапаном видиху: 
    Різко вдихнути. Якщо при цьому всередині не відчувається підсмоктування повітря, значить, півмаска надіта щільно.
  • Якщо використовується півмаска без клапану видиху: 
    Різко видихнути. Якщо з-під півмаски не виходить повітря, значить, півмаска надіта щільно.

У випадку нещільного прилягання необхідно більше обтиснути носову частину та при необхідності зменшити довжину головного гарнітура, зав’язавши додатковий вузол. Повторити тест.

Якщо щільного прилягання півмаски досягнути не вдається, входити до забрудненої зони не дозволяється. В цьому разі замініть півмаску на нову.

28.05.2019