Досягнення хімії, які вражають – TFM

Досягнення хімії, які вражають

Хімія – наука майбутнього. Вона вже давно вийшла за рамки теорії й дуже активно допомагає полегшити життя людей практично.

Розвиток науки неможливий без кваліфікованих спеціалістів, охорона праці яких реалізується на гідному рівні. Важлива наявність в них спеціального одягу й засобів захисту дихання, особливо при роботі з небезпечними речовинами.

Найбільш ввидатні досягнення в області хімії належать лауреатам Нобелівської премії 2019, яка традиційно вручається наприкінці року.

🔹Літій-іонні батареї

У 2019 році Нобелівську премію по хімії присуджено вченим Джону Гуденафу, Стенлі Уіттінгему і Акіра Йошино, які винайшли і розвивали літій-іонні батареї, одні з найпоширеніших в світі поновлюваних джерел живлення.

Ці батареї легкі й компактні та використовуються в портативній електроніці: мобільних телефонах, ноутбуках, кардіостимуляторах та електромобілях.

🔹Метод блоттинга британського хіміка Едвіна Саузерна.

Він дозволяє визначити наявність окремих фрагментів ДНК в зразках, що містять весь геном. Наприклад, щоб зрозуміти, чи є фрагмент ДНК у плямах крові на місці злочину в геномі передбачуваного вбивці. Відкриття перегорнуло криміналістику й сучасну медицину, допомогло людству краще зрозуміти природу спадкових хвороб.

🔹Методи редагування генома CRISPR-Cas9.

Це досягнення дає можливість точного редагування генома, яке використовують для боротьби зі спадковими захворюваннями, для створення тварин і рослин з поліпшеними властивостями і навіть “дизайнерських дітей”.

Дослідженнями в цій області займаються вчені: Дженніфер Дудну, Еммануель Шарпентье, Іошізумі Журавльов і Чжан Фена.

🔹Пористі наноматеріали металоорганічних хімії

Метал-органічні каркасні структури – це особливі пористі матеріали, що дозволяють зберігати небезпечні гази, очищати повітря або, наприклад, добувати питну воду з сухого повітря або піску пустелі. Один з лідерів галузі – американський хімік Омар Ягхі.

28.02.2020