Чому маски не врятували від іспанки? – TFM

Чому маски не врятували від іспанки?

Чому під час епідемії іспанки у 1918 році маски не допомогли, а сьогодні вони — один з найголовніших інструментів боротьби з коронавірусом? Мікробіолог Адріен Берч з Каліфорнійського університету знайшла помилки XX століття та пояснила, чому зараз ми можемо краще.
🔸Низка якість самодільних масок
Виробництво масок у ті роки не було настільки технічно розвинутим, як зараз. Маски робили власноруч — з бинтів та марлі, вони мали отвори та складалися з небагатьох шарів. Тоді про фільтруючий матеріал ніхто й не чув, а зараз в нашому доступі респіратори та маски високої якості.
🔸Маски давали помилкове відчуття безпеки
Хоча маски й не захищали насправді, люди вірили в це та поводили себе відповідно. Зараз ми знаємо й про інші важливі міри безпеки та дотримуємося соціальної дистанції.
🔸Люди носили маски неправильно
Хоча листівки з інструкціями по носінню масок й розповсюджувалися, люди часто не звертали на них уваги. Вони прикривали лише рот, а ніс залишали відкритим (деякі наші знайомі роблять так само, правда?). А ще постійно торкалися маски руками та навіть робили в ній дірки для цигарок. Сьогодні, на щастя, медіа та соціальні мережі розповсюджують правила використання масок ефективніше, ніж раніше.
Жити в часи доступної інформації та наукового розвитку чудово, правда?Прогрес та постійне самовдосконалення допоможе нам подолати всі труднощі разом.
12.02.2021